o OUTach

OUTy – nowy portal gejowski

Witamy Cię na OUTach!

OUTy to nowe miejsce w sieci, które zapewnia pełny przegląd najciekawszych gejowskich newsów i dużą dawkę pozytywnej energii.

OUTy agregują najpopularniejsze bieżące treści gejowskie z Instagrama, Facebooka, Youtuba i innych mediów społecznościowych, informują co słychać u znanych gejów z Polski i ze świata oraz komentują dotyczące nas aktualne wydarzenia – a wszystko to bez zadęcia i nudy, za to z uśmiechem na ustach i z dumnie podniesioną głową.

Jakie są OUTy?

Kierujemy się ośmioma prostymi zasadami:

1. gejowska duma – wierzymy, że bycie gejem nie jest nieszczęściem, tylko naszym ogromnym atutem. Gdybyśmy mogli wybrać orientację, nie zrezygnowalibyśmy z naszej homoseksualności. Wierzymy, że poczucie dumy z własnej odmienności to jedyna droga do w pełni otwartego, a przez to szczęśliwego życia.

2. otwartość – wierzymy w siłę coming outu. Tylko masowe coming outy wśród członków naszej społeczności mają moc zmieniania postawy całego społeczeństwa wobec osób LGBT.

3. różnorodność – kochamy wszystkie osoby queer w ich pięknej inności. Nie oceniamy i nie wykluczamy. Ciężko nam dogadać się z osobami homo i hetero dyskryminującymi gejów (i innych ludzi).

4. nienormatywność – nie poddajemy się stereotypom, odrzucamy heteronormę, mamy otwartą głowę i bardzo lubimy inność

5. autentyczność – najważniejsze to być sobą. Autentyczni ludzie są najbardziej magnetyczni i interesujący.

6. bezkompromisowość – nie lubimy zgniłych kompromisów (np. wolimy gejowskie PRIDE’y, zamiast ugrzecznionych “parad równości”). Nie walczymy w końcu o tolerancje społeczeństwa dla tzw. gejów “straight-acting” (czyli zachowujących się jak hetero), ale dla wszystkich osób LGBT – w tym dla krzykliwych przegiętasów, drag queens, fanów BDSM itp. Nie interesuje nas to, że dzisiaj szokują oni społeczeństwo. Musimy walczyć o pełną akceptację dla każdej odmienności, nie tylko tej najłatwiejszej do strawienia. Dlatego wierzymy w siłę obnoszenia się!

7. przynależność – to ważne, by móc czuć się częścią większej społeczności, bo to może dać nam ogromną siłę. Nie podoba nam się, gdy niektórzy geje czynią atut z tego, że są “spoza środowiska”.

8. zabawa, czyli seks i imprezy – seks jest dobry, fajny i nie jest stanem “nieczystości”. Uważamy, że po pierwszym stosunku seksualnym nie TRACI SIĘ niczego (np. dziewictwa), ale de facto ZYSKUJE SIĘ dostęp do cudownej sfery życia. Nigdy nie będziemy piętnować nikogo za hedonizm, życie w otwartych związkach, poliamorię itd. Nie będziemy też oceniać nienormatywnych zachowań seksualnych, tak długo jak nie naruszają one wolności innych osób. Ale zabawa to także gejowskie imprezy (koniecznie z gejowskimi divami), które uwielbiamy i o których będziemy chcieli sporo pisać. YOLO

Jak wyglądają OUTy?

portal gejowski OUTy

Naszym znakiem rozpoznawcznym różowy „igrek”. Z jednej strony Y to chromosom determinujący płeć męską. Ale nasz igrek jest przegięty, różowy, dumnie naznaczony gejowstwem – tacy w końcu jesteśmy. Dodatkowo, nasz igrek wyznacza kierunek – bo mamy jasną „gejowską agendę” i się jej nie zamierzamy wstydzić.

Kliknij tutaj i poczytaj co w tęczowej trawie piszczy!

(Odwiedzono 8 608 10, 1 wizyt dzisiaj)