Tłumnie, dumnie i… mokro! Tak było na poznańskim Marszu Równości

O tym, że poznańska Grupa Stonewall wyznacza trendy mówi się od dawna. To w Poznaniu w końcu po raz pierwszy tęczowe flagi udekorowały miasto, to prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak jako pierwszy prezydent polskiego miasta wziął udział w marszu równości, to w Poznaniu udowodniono, że w marsze równości można zaangażować lokalny biznes oraz że można je finansować z crowdfundingu… Ale to już historia.

W ten weekend organizatorzy Poznań Pride Week poszli jeszcze dalej. W przededniu marszu zamknęli jedną z ulic Poznania i zorganizowali na niej imprezę pod gołym niebem, która przyciągnęła tłumy…

A dzień później jeszcze liczniejsze tłumy przeszły ulicami Poznania pod tęczowymi flagami (i pod tęczowymi parasolami). Pomimo deszczu maszerowało 4 tysiące osób, piknik przyciągnął jeszcze więcej przedstawicieli lokalnego biznesu, prezydent Jaśkowiak dumnie obnosił się z tshirtem „Wolne Miasto Poznań”, tęczowych flag ozdabiających ulice Poznania nikt już nie chciał zrywać i nawet kontrmanifestacji nie było. Tęczowa rewolucja przyjdzie z Poznania – mówiła ze sceny Aleksandra Muzińska ze stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Wierzymy i czekamy!

 

Marsz Równości w Poznaniu – tak było!

https://www.instagram.com/p/BZZXg2Kgx5C/?tagged=poznanprideweek

https://www.instagram.com/p/BZY6lfEDQV-/?tagged=poznanprideweek

 

🌈🏳️‍🌈#poznanprideweek

A post shared by Ankaa🌱 (@apiescik) on

 

Tłumy na #marszrownosci w #poznanprideweek 💙💚💛💜💟

A post shared by Marsz Równości w Toruniu (@marsz_rownosci_torun) on

 

 

 

 

 

Zdjęcie tytułowe: Piotr Skórnicki, Agencja Gazeta. Więcej zdjęć tutaj i tutaj.

(Odwiedzono 918 10, 1 wizyt dzisiaj)

One thought on “Tłumnie, dumnie i… mokro! Tak było na poznańskim Marszu Równości

  • Sierpień 8, 2018 at 8:50 pm
    Permalink

    Panowie jak szukacie konkretnych facetów to tylko na http://www.gayshow.eu najlepszy portal w polsce, tylko wybierzcie opcję mężczyzna szuka mężczyzny 🙂 Ja już kilku kolegów poznałem a z jednym chyba będzie coś więcej 🙂 Gorąco polecam!

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *