Dads, not Daddies – poznaj gejów wychowujących dzieci!

Z okazji Dnia Ojca serwujemy Wam zdjęcia tęczowych rodzin z dumnymi ojcami-gejami w roli głównej. No może czasem ojcowie schodzą na dalszy plan, ustępując miejsca swoim uroczym pociechom, ale kto by się tam czepiał szczegółów. Zaczynamy!

Najpierw znani geje w roli ojców
1. Elton John i David Furnish

Tej pary chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Elton i David mają dwóch synów. Starszy Zachary ma 8 lat i Lady Gagę za matkę chrzestną 😁, Elijah z kolei jest 2 lata młodszy, ale o jego rodzicach chrzestnych nic nie wiadomo. Wiadomo za to, że obaj mają wspaniałych, oddanych i kochających ojców.

Here in the snow with our beautiful boys. @davidfurnish #ShareTheLove

A post shared by Elton John (@eltonjohn) on

 

2. Ricky Martin i Jwan Yosef

Ricky jest ojcem dwóch bliźniaków, Matteo i Valentino (9 lat), których wychowuje wspólnie ze swoim nowym narzeczonym Jwanem Yosefem. I wychodzi im to chyba nieźle, żeby nie powiedzieć uroczo.

Where are you guys? #OneWorldTour #backstage

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

STAR WARS + FAMILY = BLISS 🌋

A post shared by Jwan Yosef (@jwanyosef) on

 

3. Nick Patrick Harris & David Burtka

Nick Patrick Harris to aktor znany z serialu „Jak poznałem waszą matkę”. Od 13 lat w szczęśliwym związku z innym aktorem znanym z serialu „Jak poznałem waszą matkę” – Davidem Burtka. Panowie od 7 lat wspólnie wychowują wspaniałe bliźnięta.

 

4. Robbie Rogers & Greg Berlanti

Robbie to jeden z niewielu wyoutowanych piłkarzy na świecie, za to jeden z wielu szczęśliwych ojców-gejów. Syn Robbiego i jego narzeczonego Grega ma już półtora roku i zdecydowanie dodaje tej rodzinie uroku. Robbie na zdjęciu po lewej, mały Caleb w środku, a Greg po prawej 😍

The perfect first Christmas for Caleb. ❤

A post shared by Robbie Rogers (@robbierogers) on

 

5. Cheyenne Jackson & Jason Landau

Amerykański aktor i piosenkarz, najbardziej znany ze swojej roli w serialu American Horror Story. Razem z mężem Jasonem wychowują urocze i bardzo pyzate (przez co jeszcze bardziej urocze) bliźnięta.

Sleepwalking with the tribe. #YesTheyHaveSunscreenOn

A post shared by Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson) on

Trochę mniej znani, ale kto wie czy nie bardziej uroczy
6. Kordale & Kaleb

Tak się tworzy historię – ponad 3 lata temu to zdjęcie wiralowo obiegło gejowski i heterycki internet, a Kordale i Kaleb z dnia na dzień stali się nie tylko najbardziej znanymi homoseksualnymi ojcami na Instagramie, ale także mocnym głosem w kampanii na rzecz równych praw dla osób LGBT.

 

A dzisiaj? Rodzina Kordale’a i Kaleba zdecydowanie się powiększyła 😍

 

7. Dads not Daddies

Nie będziemy ukrywać, że to Devon i Rob są inspiracją dla tytułu tego artykułu. Ale panowie nie inspirują jedynie tytułów! Na co dzień inspirują bowiem ponad 100 tys. instagramowych followerów zdjęciami swojej tęczowej rodziny, projektują koszulki dla ojców, a sami o sobie mówią, że w odróżnieniu od „normalnych” ojców, oni są ojcami fajnymi 😆

Tuesday's TLDR: Devon waxes philosophical because pictures of us on the beach apparently have that effect on him. "I used to believe that heaven was a place I could live with my family in complete happiness forever, and my choices would determine whether I'd have that after I die. I saw anything less than that heaven as hell and so I lived my life in fear of it. I now see things differently. Hell now represents hardships I experience throughout life that I have no control over, or that I bring into my life through faults of my own. Heaven is the goodness and positivity that comes into my life. Some goodness I've received without merit, and some goodness I've brought into my life through my choices and intentions. Because I experience both heaven and hell now, I no longer live in fear of any outcome after I'm dead. It also puts more responsibility on my shoulders to create the kind of heaven I long for in this life, and to be more mindful of how I spend every moment. My family is a result of my choices, as well as goodness that I've never earned. Like all families, we have our moments of hell together, but far and above to me they are my heaven."

A post shared by Devon & Rob (@dadsnotdaddies) on

Introducing @DadsNotDadTees ! "We're not like regular dads, we're cool dads." Tag a Dad/Daddy! (Swipe to see all shirt designs) . We're super excited to share that these #DadSquad tanks and tees are for sale through Teespring. Whether you're a dad, daddy, aspiring, or appreciative of the one you've got, we've got a shirt with a witty saying just for you. @DadsNotDadTees are on sale for only for a brief limited time so click the link in our bio to get yours! As dads, our mission has always been and will continue to be about spreading positivity, humor, and helping others. These shirts help achieve that goal. A portion of every shirt sale goes to The Trevor Project, an organization that provides crisis intervention and suicide prevention for LGBTQ youth.

A post shared by Devon & Rob (@dadsnotdaddies) on

 

8. Garry & Kyle

Ojcowie wyjątkowi, a o ich wyjątkowości niech świadczy fakt, że zaledwie kilka dni temu ten filmik o ich rodzinie podbił internet, generując miliony odsłon. Kliknij play i zobacz dlaczego 💖

 

Najbardziej uroczy, czyli pary z Polski
9. Jacek i Andrzej Kacprzak-Kubińscy

Dumni ojcowie dwóch chłopców – Adama i Brandona. Cała czwórka mieszka w Wielkiej Brytanii, a między innymi ich historię opowiada film Artykuł Osiemnasty (więcej tutaj).

 

10. Grzegorz i Martin Kujawowie

Grzegorz studiował germanistykę, Martin… polonistykę. Tak się poznali. Dziś obaj mieszkają w Berlinie i wychowują Maxa. Więcej o nich możecie przeczytać w tym wywiadzie, którego jak sami mówią, zdecydowali się udzielić „nie tylko po to, by osobom heteroseksualnym pokazać, że para homo może wychowywać dziecko, ale też, by geje, szczególnie ci, którzy chcą wychowywać dzieci, ale uważają, że „nie ma takiej opcji”, zobaczyli, że jednak jest”.

 

Ale to nie koniec!

W praktyce, zdecydowanie więcej dzieci wychowywanych jest przez pary lesbijskie niż gejowskie. O rodzicielstwie osób LGBT zaczęło się w Polsce szerzej mówić po tej głośnej okładce Newsweeka, na której wyoutowane lesbijki Beata Lipska i Kamila Mańkowska pokazały się ze swoim synkiem Julianem. Ich historię także opowiada film Artykuł Osiemnasty, a więcej tęczowych rodzin możesz poznać tutaj.

 

***

Myśląc o rodzicielstwie osób LGBT, nie sposób pominąć 3 faktów. Po pierwsze, w Polsce jest 50 tys. tęczowych rodzin, w których dzieci są wychowywane przez rodziców tej samej płci. Po drugie, dzieci wychowywane przez nieheteroseksualnych rodziców radzą sobie co najmniej tak dobrze, jak ich rówieśnicy z heteroseksualnych rodzin, a pod kilkoma aspektami bywa im nawet lepiej – są bardziej otwarte i tolerancyjne, a także są rzadziej blokowane przez stereotypy (więcej tutaj). Po trzecie, prawo w Polsce nie chroni jednak takich rodzin, a sądy piętrzą problemy. To dlatego rośnie liczba tęczowych rodzin, które szukają pomocy prawnej, choćby w Kampanii Przeciw Homofobii.

Z myślą o osobach LGBT wychowujących lub chcących wychowywać dzieci, KPH stworzyła poradnik „Rodzicielstwo osób LGBT”, którego nasz portal jest dumnym patronem medialnym. Poradnik opisuje najczęstsze problemy prawne polskich tęczowych rodzin.

👉 KLIKNIJ TUTAJ 👈 i pobierz poradnik za darmo.

(Odwiedzono 2 119 10, 1 wizyt dzisiaj)

Skomentuj