Dads, not Daddies – poznaj gejów wychowujących dzieci!

Z okazji Dnia Ojca serwujemy Wam zdjęcia tęczowych rodzin z dumnymi ojcami-gejami w roli głównej. No może czasem ojcowie schodzą na dalszy plan, ustępując miejsca swoim uroczym pociechom, ale kto by się tam czepiał szczegółów. Zaczynamy!

Najpierw znani geje w roli ojców
1. Elton John i David Furnish

Tej pary chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Elton i David mają dwóch synów. Starszy Zachary ma 8 lat i Lady Gagę za matkę chrzestną 😁, Elijah z kolei jest 2 lata młodszy, ale o jego rodzicach chrzestnych nic nie wiadomo. Wiadomo za to, że obaj mają wspaniałych, oddanych i kochających ojców.

Here in the snow with our beautiful boys. @davidfurnish #ShareTheLove

A post shared by Elton John (@eltonjohn) on

 

2. Ricky Martin i Jwan Yosef

Ricky jest ojcem dwóch bliźniaków, Matteo i Valentino (9 lat), których wychowuje wspólnie ze swoim nowym narzeczonym Jwanem Yosefem. I wychodzi im to chyba nieźle, żeby nie powiedzieć uroczo.

Where are you guys? #OneWorldTour #backstage

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

STAR WARS + FAMILY = BLISS 🌋

A post shared by Jwan Yosef (@jwanyosef) on

 

3. Nick Patrick Harris & David Burtka

Nick Patrick Harris to aktor znany z serialu „Jak poznałem waszą matkę”. Od 13 lat w szczęśliwym związku z innym aktorem znanym z serialu „Jak poznałem waszą matkę” – Davidem Burtka. Panowie od 7 lat wspólnie wychowują wspaniałe bliźnięta.

https://www.instagram.com/p/1HAkwzSTio/

 

4. Robbie Rogers & Greg Berlanti

Robbie to jeden z niewielu wyoutowanych piłkarzy na świecie, za to jeden z wielu szczęśliwych ojców-gejów. Syn Robbiego i jego narzeczonego Grega ma już półtora roku i zdecydowanie dodaje tej rodzinie uroku. Robbie na zdjęciu po lewej, mały Caleb w środku, a Greg po prawej 😍

The perfect first Christmas for Caleb. ❤

A post shared by Robbie Rogers (@robbierogers) on

 

5. Cheyenne Jackson & Jason Landau

Amerykański aktor i piosenkarz, najbardziej znany ze swojej roli w serialu American Horror Story. Razem z mężem Jasonem wychowują urocze i bardzo pyzate (przez co jeszcze bardziej urocze) bliźnięta.

Sleepwalking with the tribe. #YesTheyHaveSunscreenOn

A post shared by Cheyenne Jackson (@mrcheyennejackson) on

Trochę mniej znani, ale kto wie czy nie bardziej uroczy
6. Kordale & Kaleb

Tak się tworzy historię – ponad 3 lata temu to zdjęcie wiralowo obiegło gejowski i heterycki internet, a Kordale i Kaleb z dnia na dzień stali się nie tylko najbardziej znanymi homoseksualnymi ojcami na Instagramie, ale także mocnym głosem w kampanii na rzecz równych praw dla osób LGBT.

https://www.instagram.com/p/jJ2znjBmY7/

 

A dzisiaj? Rodzina Kordale’a i Kaleba zdecydowanie się powiększyła 😍

https://www.instagram.com/p/BStoqqHArcp/

 

7. Dads not Daddies

Nie będziemy ukrywać, że to Devon i Rob są inspiracją dla tytułu tego artykułu. Ale panowie nie inspirują jedynie tytułów! Na co dzień inspirują bowiem ponad 100 tys. instagramowych followerów zdjęciami swojej tęczowej rodziny, projektują koszulki dla ojców, a sami o sobie mówią, że w odróżnieniu od „normalnych” ojców, oni są ojcami fajnymi 😆

 

8. Garry & Kyle

Ojcowie wyjątkowi, a o ich wyjątkowości niech świadczy fakt, że zaledwie kilka dni temu ten filmik o ich rodzinie podbił internet, generując miliony odsłon. Kliknij play i zobacz dlaczego 💖

 

Najbardziej uroczy, czyli pary z Polski
9. Jacek i Andrzej Kacprzak-Kubińscy

Dumni ojcowie dwóch chłopców – Adama i Brandona. Cała czwórka mieszka w Wielkiej Brytanii, a między innymi ich historię opowiada film Artykuł Osiemnasty (więcej tutaj).

 

10. Grzegorz i Martin Kujawowie

Grzegorz studiował germanistykę, Martin… polonistykę. Tak się poznali. Dziś obaj mieszkają w Berlinie i wychowują Maxa. Więcej o nich możecie przeczytać w tym wywiadzie, którego jak sami mówią, zdecydowali się udzielić „nie tylko po to, by osobom heteroseksualnym pokazać, że para homo może wychowywać dziecko, ale też, by geje, szczególnie ci, którzy chcą wychowywać dzieci, ale uważają, że „nie ma takiej opcji”, zobaczyli, że jednak jest”.

 

Ale to nie koniec!

W praktyce, zdecydowanie więcej dzieci wychowywanych jest przez pary lesbijskie niż gejowskie. O rodzicielstwie osób LGBT zaczęło się w Polsce szerzej mówić po tej głośnej okładce Newsweeka, na której wyoutowane lesbijki Beata Lipska i Kamila Mańkowska pokazały się ze swoim synkiem Julianem. Ich historię także opowiada film Artykuł Osiemnasty, a więcej tęczowych rodzin możesz poznać tutaj.

 

***

Myśląc o rodzicielstwie osób LGBT, nie sposób pominąć 3 faktów. Po pierwsze, w Polsce jest 50 tys. tęczowych rodzin, w których dzieci są wychowywane przez rodziców tej samej płci. Po drugie, dzieci wychowywane przez nieheteroseksualnych rodziców radzą sobie co najmniej tak dobrze, jak ich rówieśnicy z heteroseksualnych rodzin, a pod kilkoma aspektami bywa im nawet lepiej – są bardziej otwarte i tolerancyjne, a także są rzadziej blokowane przez stereotypy (więcej tutaj). Po trzecie, prawo w Polsce nie chroni jednak takich rodzin, a sądy piętrzą problemy. To dlatego rośnie liczba tęczowych rodzin, które szukają pomocy prawnej, choćby w Kampanii Przeciw Homofobii.

Z myślą o osobach LGBT wychowujących lub chcących wychowywać dzieci, KPH stworzyła poradnik „Rodzicielstwo osób LGBT”, którego nasz portal jest dumnym patronem medialnym. Poradnik opisuje najczęstsze problemy prawne polskich tęczowych rodzin.

👉 KLIKNIJ TUTAJ 👈 i pobierz poradnik za darmo.

(Odwiedzono 2 490 10, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *