Gejowscy celebryci celebrują, a jest co! Trwa Miesiąc Gejowskiej Dumy!

Zresztą nie tylko celebryci – także „zwykli” znani geje, a nawet i ci mniej znani i ci w ogóle nieznani. Wszyscy w czerwcu świętujemy Pride Month, czyli miesiąc gejowskiej dumy. To wszystko na pamiątkę protestów w klubie Stonewall, które w czerwcu 1969 rozpoczęły erę walki o równe prawa dla osób LGBT+.

Zobacz co znani geje porabiają w pełnym dumy czerwcu
Zaczęło się oczywiście od warszawskiej Parady Równości

Parady rekordowej pod wieloma względami. Rekordowe były: frekwencja (mówi się nawet o 50 tys. uczestników), liczba platform, dobra energia i zbiórka internetowa (nigdy wcześniej na cele LGBT+ nie zebrano więcej – wpłacono prawie 80 tys zł.).

Na Paradzie nie zabrakło oczywiście żołnierek ruchu LGBT, czyli drag queens. A było ich w tym roku rekordowo dużo.

Siostry Bez Endu, czyli DQ Charlotte i DQ Aldona Relaks trzęsły, wraz z Misterem Leather Poland, platformą Blok Baru (niektórzy twierdzą, że najbardziej roztańczoną)

 

Był też przeginający rzeczywistość facet na szpilkach, czyli Gąsiu, który stylizacją przeszedł samego siebie… A może jednak nie? Kliknij tutaj i sprawdź inne wcielenia Gąsia.

 

Dumnie kroczył (a raczej na jechał na platformie) Michał Piróg:

Youtuberzy Piotr i Paweł nie chcieli odstąpić ani na krok prowadzącego Paradę Marcela Lelo o posturze i wadze twinka idealnego, ale głosie i charyzmie prawdziwego beara:

Co tu się dziejeeeeee!!!

A post shared by PIOTR and PAWEŁ (@piotrandpawel) on

 

Jakub i Dawid z kolei nie byli odstępowani przez pozostałych uczestników Parady i co chwilę pozowali do selfików. Na zdjęciu z Markiem i Jedrzejem, czyli Naszym Wielkim Krakowskim Weselem:

 

Nie zabrakło także „najnowszej” pary znanych gejów, czyli modela i blogera modowego Radka Pestki i jego partnera Romka Gelarda (tu zaskoczenie – także modela i blogera modowego).

 

Ale Parada to nie tylko paradowanie

Po Paradzie odbyły się ostatnie regionalne wybory w konkursie Mister Gay Poland. Misterem Parady został charyzmatyczny Damian Kutryb, na co dzień mieszkający ze swoim partnerem w Manchesterze, gdzie prowadzi szkołę tańca na rurze 😅.

Dotychczasowi laureaci z różnych regionów Polski mają poważnego konkurenta. Pewnie dlatego i ich na Paradzie nie zabrakło (na zdjęciu po prawej Mr Gay Szczecin 😍😍😍 i Mr Gay Sopot po lewej 😊)

A wszystko rozstrzygnie się już 8 lipca w HaH Poznań. Szczegóły tutaj.

Parada wreszcie zaroiła się od polityków wielu partii (nie było oczywiście PiSu, choć czujemy, że duchem niektórzy członkowie PiSu byli z nami, w końcu Parada przechodziła pod siedzibą PiS, a tłum skandował imię jej wodza). Na Paradzie dumnie kroczył wyoutowany polityk Nowoczesnej – Paweł Rabiej, który tego samego dnia oficjalnie otrzymał nominację swojej partii do kandydowania na urząd Prezydenta Miasta St. Warszawy 💪🌈

 

Na Paradzie dumnie maszerował także Piotr Grabarczyk, wyoutowany dziennikarz show-biznesowy na co dzień pracujący z celebrytami.

odbyła się promocja homoseksualizmu 🌈

A post shared by Piotr Grabarczyk (@grabari.pl) on

 

No i Grabari, rozglądając się dookoła, widział tych wszystkich uśmiechniętych ludzi, znanych i mniej znanych gejów, ale nie widział gwiazd, gwiazdeczek i celebrytów, z którymi na co dzień pracuje. I jak to Grabari, wku*wił się w pięknym stylu, co podchwyciły media mainstreamowe i zaczęło się małe avanti na temat hipokryzji rodzimych celebrytów. Dzięki Grabari 😘 Więcej o tym homo- avanti tutaj.

 

Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie nowi organizatorzy Parady, czyli Wolontariat Równości. Średni wiek organizatorów to 22 lata, zaangażowanie i energia +100. Prezeska Julia Maciocha na zdjęciu po lewej z wiankiem na głowie. Więcej o paradzie od kuchni przeczytasz tutaj.

 

Ale wystarczy już warszawskiej parady. Wspomnijmy tylko, że w ten weekend odbyły się też Pride’y: w Sofii, Atenach, hiszpańskim Sitges i w Tel Avivie. I jedźmy dalej.

Tel Aviv Pride Mode: 🔛🏳️‍🌈✅

A post shared by Eliad Cohen (@eliad_cohen) on

 

To idealny miesiąc na śluby i zaręczyny

Zacznijmy od bardzo znanych aktorów, których talent zachwyca wielu gejów na całym świecie, nawet po kilka razy dziennie. Mowa o aktorach gejowskiego porno. Legendarny Brent Corrigan zaręczył się z niemniej legendarnym JJ Knightem. Chłopaki na tym zaręczynowym zdjęciu prezentują się wyjątkowo, choć na innych zdjęciach też zapadają w pamięć ☺😆

 

Zastygliśmy także w oczekiwaniu na fotki z Madery, gdzie w ten weekend odbył się długo zapowiadany ślub Jakuba i Dawida. Chłopcy dostali lawinę życzeń z całej Polski, do której i my się dorzucamy: gratulujemy i do zobaczenia wkrótce na ślubie w polskim urzędzie stanu cywilnego 🌈💪💖

 

A do tych troszkę bliżej, bo choć dzisiaj niemożliwe, to sprawa kolejnej pary, która pozwała państwo polskie za to, że nie może zawrzeć małżeństwa, trafiła właśnie przed Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Grzegorz i Krzysztof dostali już „numerek” więc do rozprawy coraz bliżej. Szczegóły na filmiku poniżej.

Geje odnosili spore sukcesy

Para Kit Williamson i John Albach (na zdjęciu po prawej i w środku) zebrała właśnie w zbiórce internetowej ponad 80 tys. dolarów (ponad 300 tys. zł) na… serial. Kit i John stworzyli gejowski serial Eastsiders (więcej tutaj) i właśnie zdobyli środki na trzeci sezon!

 

Wyoutowany gej pochodzący z Polski, a na co dzień prezentujący pogodę w BBC, został właśnie ulubionym prezenterem pogody w Wielkiej Brytanii.

 

A w sąsiedniej Irlandii premierem zostanie wyoutowany gej Leo Varadkar:

 

Milczący dotąd geje przerwali też milczenie

Wreszcie w social mediach uaktywnił się piosenkarz Sam Smith (zdobywca Oscara za Writing’s On the Wall – najlepszą filmową piosenkę). Sam pracuje nad kolejną płytą. Nareszcie.

Recording x photographer – @jamesmsbarber

A post shared by Sam Smith (@samsmithworld) on

 

A u nas ciężko zdecydować, o tym którego Piotra przerwane „milczenie” cieszy bardziej. Wyoutowany aktor Piotr Trojan na Instagramie fotunie wrzuca rzadko. Ale jak już wrzuci… Wszystkiego najlepszego Piotr.

Dziś mam urodziny 6.6.86. 30 i 1 lat aż z radości pocisłem rano barki i plecy foto patrycjaplanik

A post shared by Piotr Trojan (@trojanpiotr) on

 

Po dłuższym okresie instagramowej ciszy zdjęciem uraczył nas także model Piotr Hanisz:

 

Miesiąc gejowskiej dumy przerwała wiadomość o włamaniu do poznańskiej organizacji LGBT Grupy Stonewall.

 

Już wydawało się, że bańka prysła i wracamy do smutnej szarej polskiej homofobii, ale gejowskiej dumy tak łatwo nie da się złamać. Bardzo szybko tęczowe flagi znów załopotały na poznańskim wietrze, jakby nawet bardziej tęczowe…

 

A Facebook zrobił nam wszystkim wspaniałą niespodziankę (homofobom również) udostępniając tęczową flagę jako jedną z możliwych reakcji. Chcesz ją mieć? Nic prostszego – polub stronę [email protected], trochę odczekaj i śmiało – idź i zarzygaj tęczą całego Facebooka 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈

 

Skomentuj