Gejowscy celebryci celebrują, a jest co! Trwa Miesiąc Gejowskiej Dumy!

Zresztą nie tylko celebryci – także „zwykli” znani geje, a nawet i ci mniej znani i ci w ogóle nieznani. Wszyscy w czerwcu świętujemy Pride Month, czyli miesiąc gejowskiej dumy. To wszystko na pamiątkę protestów w klubie Stonewall, które w czerwcu 1969 rozpoczęły erę walki o równe prawa dla osób LGBT+.

Zobacz co znani geje porabiają w pełnym dumy czerwcu
Zaczęło się oczywiście od warszawskiej Parady Równości

Parady rekordowej pod wieloma względami. Rekordowe były: frekwencja (mówi się nawet o 50 tys. uczestników), liczba platform, dobra energia i zbiórka internetowa (nigdy wcześniej na cele LGBT+ nie zebrano więcej – wpłacono prawie 80 tys zł.).

Na Paradzie nie zabrakło oczywiście żołnierek ruchu LGBT, czyli drag queens. A było ich w tym roku rekordowo dużo.

Siostry Bez Endu, czyli DQ Charlotte i DQ Aldona Relaks trzęsły, wraz z Misterem Leather Poland, platformą Blok Baru (niektórzy twierdzą, że najbardziej roztańczoną)

 

Był też przeginający rzeczywistość facet na szpilkach, czyli Gąsiu, który stylizacją przeszedł samego siebie… A może jednak nie? Kliknij tutaj i sprawdź inne wcielenia Gąsia.

 

Dumnie kroczył (a raczej na jechał na platformie) Michał Piróg:

Youtuberzy Piotr i Paweł nie chcieli odstąpić ani na krok prowadzącego Paradę Marcela Lelo o posturze i wadze twinka idealnego, ale głosie i charyzmie prawdziwego beara:

Co tu się dziejeeeeee!!!

A post shared by PIOTR and PAWEŁ (@piotrandpawel) on

 

Jakub i Dawid z kolei nie byli odstępowani przez pozostałych uczestników Parady i co chwilę pozowali do selfików. Na zdjęciu z Markiem i Jedrzejem, czyli Naszym Wielkim Krakowskim Weselem:

 

Nie zabrakło także „najnowszej” pary znanych gejów, czyli modela i blogera modowego Radka Pestki i jego partnera Romka Gelarda (tu zaskoczenie – także modela i blogera modowego).

 

Ale Parada to nie tylko paradowanie

Po Paradzie odbyły się ostatnie regionalne wybory w konkursie Mister Gay Poland. Misterem Parady został charyzmatyczny Damian Kutryb, na co dzień mieszkający ze swoim partnerem w Manchesterze, gdzie prowadzi szkołę tańca na rurze 😅.

Dotychczasowi laureaci z różnych regionów Polski mają poważnego konkurenta. Pewnie dlatego i ich na Paradzie nie zabrakło (na zdjęciu po prawej Mr Gay Szczecin 😍😍😍 i Mr Gay Sopot po lewej 😊)

https://www.instagram.com/p/BVAdZ0JnJIJ/?taken-by=krzysztofkotlarek

A wszystko rozstrzygnie się już 8 lipca w HaH Poznań. Szczegóły tutaj.

Parada wreszcie zaroiła się od polityków wielu partii (nie było oczywiście PiSu, choć czujemy, że duchem niektórzy członkowie PiSu byli z nami, w końcu Parada przechodziła pod siedzibą PiS, a tłum skandował imię jej wodza). Na Paradzie dumnie kroczył wyoutowany polityk Nowoczesnej – Paweł Rabiej, który tego samego dnia oficjalnie otrzymał nominację swojej partii do kandydowania na urząd Prezydenta Miasta St. Warszawy 💪🌈

 

Na Paradzie dumnie maszerował także Piotr Grabarczyk, wyoutowany dziennikarz show-biznesowy na co dzień pracujący z celebrytami.

odbyła się promocja homoseksualizmu 🌈

A post shared by Piotr Grabarczyk (@grabari.pl) on

 

No i Grabari, rozglądając się dookoła, widział tych wszystkich uśmiechniętych ludzi, znanych i mniej znanych gejów, ale nie widział gwiazd, gwiazdeczek i celebrytów, z którymi na co dzień pracuje. I jak to Grabari, wku*wił się w pięknym stylu, co podchwyciły media mainstreamowe i zaczęło się małe avanti na temat hipokryzji rodzimych celebrytów. Dzięki Grabari 😘 Więcej o tym homo- avanti tutaj.

 

Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie nowi organizatorzy Parady, czyli Wolontariat Równości. Średni wiek organizatorów to 22 lata, zaangażowanie i energia +100. Prezeska Julia Maciocha na zdjęciu po lewej z wiankiem na głowie. Więcej o paradzie od kuchni przeczytasz tutaj.

 

Ale wystarczy już warszawskiej parady. Wspomnijmy tylko, że w ten weekend odbyły się też Pride’y: w Sofii, Atenach, hiszpańskim Sitges i w Tel Avivie. I jedźmy dalej.

Tel Aviv Pride Mode: 🔛🏳️‍🌈✅

A post shared by Eliad Cohen (@eliad_cohen) on

 

To idealny miesiąc na śluby i zaręczyny

Zacznijmy od bardzo znanych aktorów, których talent zachwyca wielu gejów na całym świecie, nawet po kilka razy dziennie. Mowa o aktorach gejowskiego porno. Legendarny Brent Corrigan zaręczył się z niemniej legendarnym JJ Knightem. Chłopaki na tym zaręczynowym zdjęciu prezentują się wyjątkowo, choć na innych zdjęciach też zapadają w pamięć ☺😆

https://www.instagram.com/p/BU6HWu2AjIg/

 

Zastygliśmy także w oczekiwaniu na fotki z Madery, gdzie w ten weekend odbył się długo zapowiadany ślub Jakuba i Dawida. Chłopcy dostali lawinę życzeń z całej Polski, do której i my się dorzucamy: gratulujemy i do zobaczenia wkrótce na ślubie w polskim urzędzie stanu cywilnego 🌈💪💖

 

A do tych troszkę bliżej, bo choć dzisiaj niemożliwe, to sprawa kolejnej pary, która pozwała państwo polskie za to, że nie może zawrzeć małżeństwa, trafiła właśnie przed Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Grzegorz i Krzysztof dostali już „numerek” więc do rozprawy coraz bliżej. Szczegóły na filmiku poniżej.

Geje odnosili spore sukcesy

Para Kit Williamson i John Albach (na zdjęciu po prawej i w środku) zebrała właśnie w zbiórce internetowej ponad 80 tys. dolarów (ponad 300 tys. zł) na… serial. Kit i John stworzyli gejowski serial Eastsiders (więcej tutaj) i właśnie zdobyli środki na trzeci sezon!

 

Wyoutowany gej pochodzący z Polski, a na co dzień prezentujący pogodę w BBC, został właśnie ulubionym prezenterem pogody w Wielkiej Brytanii.

 

A w sąsiedniej Irlandii premierem zostanie wyoutowany gej Leo Varadkar:

 

Milczący dotąd geje przerwali też milczenie

Wreszcie w social mediach uaktywnił się piosenkarz Sam Smith (zdobywca Oscara za Writing’s On the Wall – najlepszą filmową piosenkę). Sam pracuje nad kolejną płytą. Nareszcie.

Recording x photographer – @jamesmsbarber

A post shared by Sam Smith (@samsmithworld) on

 

A u nas ciężko zdecydować, o tym którego Piotra przerwane „milczenie” cieszy bardziej. Wyoutowany aktor Piotr Trojan na Instagramie fotunie wrzuca rzadko. Ale jak już wrzuci… Wszystkiego najlepszego Piotr.

 

Po dłuższym okresie instagramowej ciszy zdjęciem uraczył nas także model Piotr Hanisz:

 

Miesiąc gejowskiej dumy przerwała wiadomość o włamaniu do poznańskiej organizacji LGBT Grupy Stonewall.

 

Już wydawało się, że bańka prysła i wracamy do smutnej szarej polskiej homofobii, ale gejowskiej dumy tak łatwo nie da się złamać. Bardzo szybko tęczowe flagi znów załopotały na poznańskim wietrze, jakby nawet bardziej tęczowe…

 

A Facebook zrobił nam wszystkim wspaniałą niespodziankę (homofobom również) udostępniając tęczową flagę jako jedną z możliwych reakcji. Chcesz ją mieć? Nic prostszego – polub stronę [email protected], trochę odczekaj i śmiało – idź i zarzygaj tęczą całego Facebooka 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈

 

(Odwiedzono 2 534 10, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *