Znani geje (i nie tylko znani) wku*wili homofobów

Ehhh, działo się w ostatnich dniach! 17 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią. Gdy wydawało się, że ten dzień przejdzie bez większego echa, okazało się, że działo się tyle, iż możemy mówić co najmniej o dwóch tygodniach dumnej walki z homofobią! I to walki bardzo ciekawej, bo już dawno z taką mocą nie wkurzaliśmy homofobów. Zobacz czy nic cię nie ominęło!

 

Wkurzyliśmy homofobów w kościele

Krzysztof Charamsa to katolicki ksiądz zawieszony przez Watykan po tym, gdy dwa lata temu dokonał głośnego coming outu i skrytykował Kościół Katolicki za hipokryzję i nienawiść wobec osób homoseksualnych, których jak twierdzi Charamsa, jest w strukturach Kościoła Katolickiego bardzo dużo. Charamsa wie, co mówi, bo przez lata zajmował wysoką pozycję w Watykanie.

Na początku maja ukazała się jego książka „Kamień Węgielny – Mój bunt przeciw hipokryzji Kościoła”, a sam autor odbywa właśnie prawdziwe tournee po Polsce, na którym dzieli się z publicznością niewygodnymi dla Kościoła informacjami – a to, że połowa księży to geje, a to, że Jan Paweł II to homofob, który zatrzymał Kościół w rozwoju. A to wszystko skrupulatnie śledzone i nagłaśniane przez międzynarodowe i polskie media. Go father! 💪💪💪

Gdy na antenie Radia Maryja trwała dyskusja o LGBT, dodzwonił się pewien słuchacz z Poznania, który wszedł w dyskusję z prowadzącą, dopytując skąd ta nienawiść Kościoła wobec osób homoseksualnych, o zasady chrześcijańskie, o definicje normalności… I nie dał się zbić z tropu. Słuchaczem okazał się Łukasz Jemioł, polski projektant mody. A streszczenie rozmowy znajdziecie poniżej:

 

Wkurzyliśmy homofobów w polityce

Złe wieści dla Adriana Andrzeja Dudy. Okazuje się, że gdyby w wyborach prezydenckich rywalizował z Donaldem Tuskiem, Robertem Biedroniem i Pawłem Kukizem, doszłoby do drugiej tury. A tę obecny prezydent mógłby przegrać nie z Donaldem Tuskiem, nie z Pawłem Kukizem, ale z Robertem. Z tego sondażu wynika bowiem, że obaj politycy zdobyliby w drugiej rundzie tyle samo głosów. Go Robert!

 

Głośno jest w ostatnich dniach o twórcach filmu Artykuł Osiemnasty. Nie dość, że film dobry (o czym tutaj), to dodatkowo jego reżyser Bart Staszewski dał się poznać niedawno jako prawdziwy tęczowy fighter! Wraz z działaczami stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza chciał dostać się z tęczową flagą do lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny paradującego w Warszawie na czele wolnościowego marszu. Nie udało się, ale przy okazji zrobiła się z tego spora awantura w mediach, aż w końcu głos zabrał sam Grzegorz sugerując, żeby LGBT lepiej z Platformą nie zadzierało i że o naszej równości pogadamy, ale po wyborach.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję konkurenta PO, czyli Nowoczesnej, której liderzy zaprosili twórców filmu na swoją Konwencję Programową. Wzięli udział w debacie na temat regulacji sytuacji par jednopłciowych w Polsce oraz pokazali politykom i polityczkom Artykuł Osiemnasty.

Kilka dni później polityk Nowoczesnej i wyoutowany gej Paweł Rabiej ogłosił założenia ustawy o związkach partnerskich.

Tymczasem w Brukseli zrobiono zdjęcie, które błyskawicznie obiegło media i które właśnie zapisuje się w historii ruchu LGBT, bo oto mąż premiera Luksemburga pozował na wspólnym zdjęciu z żonami przywódców państw NATO. Premier Luksemburga jest obecnie jedyną wyoutowaną osobą homoseksualną na stanowisku premiera. 😍

 

Obnosiliśmy się jak nigdy dotąd

Ale dosyć tej polityki, zejdźmy do spraw bardziej codziennych. Otóż Jakub i Dawid, para gejów znana z lip synch’owych teledysków, po raz kolejny rzuciła wyzwanie homofobom i opublikowała takie oto homofobów wykur*iające zdjęcie.

Jak się można było spodziewać, w komentarzach do zdjęcia otworzyło się prawdziwe homofobiczne szambo. Ale homofobi jak to homofobi, jak zwykle robią sobie krecią robotę, bo im więcej komentowali, tym większy robił się zasięg zdjęcia, a przez to więcej osób stykało się z tą homo-propagandą.

A jeśli jeszcze nie dałeś Jakubowi i Dawidowi od siebie serduszka albo lajka, to kliknij tutaj i zrób to teraz, bo szczególnie w takich chwilach nawet najmniejsze wsparcie liczy się podwójnie. 🙂

 

Inna para gejów też się obnosiła. Zwycięzca Top Model Radek Pesta i jego partner Romek Gelard trafili na okładkę magazynu Hiro. A w samym magazynie ciekawy wywiad i odważna sesja.

 

Ze swoim gejostwem obnosi się także aktor Tomasz Nosiński – na łamach Magazynu Replika, dzięki czemu mamy w Polsce nowego znanego geja 😍 🌈

A za oceanem głośnych gejowskich ślubów ciąg dalszy. Tym razem za mąż wyszedł aktor Jim Parsons, znany z serialu Teoria Wielkiego Podrywu.

Obnosić się można na różne sposoby

Jednym z bardziej homofobów wykurzającym sposobem obnoszenia się jest to, gdy po prostu jesteśmy fabulous! To z tym przeświadczeniem organizatorzy wyborów Mister Gay Poland idą jak burza. W ten weekend odbyły się kolejne wybory regionalne – tym razem w Łodzi. Tymczasem zwycięzca eliminacji ze Szczecina – Krzysztof Kotlarek pokazał, że jest zdecydowanie gotowy na wielki finał 😍

https://www.instagram.com/p/BURtyf4Dsef/?taken-by=krzysztofkotlarek

 

Nie gorzej wygląda wyoutowany narciarz freestylowy Gus Kenworthy, który co prawda w wyborach Mister Gay Poland nie startuje, ale zdecydował się rozebrać w szczytnym celu, wspierając jedną z amerykańskich organizacji LGBT. Cel szczytny, rezultat podobnie.

 

Wkurzaliśmy homofobów na ulicach

Warszawskich homofobów może wkurzać kampania billboardowa zorganizowana przez Lambdę Warszawa, której celem jest zwrócenie uwagi na przemoc domową wobec osób LGBT.

 

Ale zdecydowaną wisienką na torcie był Marsz Równości w Gdańsku. Pewna Anna, radna PiS, tak bardzo boi się osób LGBT, że postanowiła na potęgę i na ślepo zgłosić kilkadziesiąt kontrmanifestacji do Marszu, uniemożliwiając jego przejście oryginalną trasą. Promieniała z radości na wieść, że organizatorzy skierowali Marsz na mniej prominentne ulice i pewnie promieniałaby nadal, gdyby nie fakt, że swoimi działaniami zmobilizowała osoby LGBT i sojuszników w stopniu do tej pory niespotykanym. Otóż Trójmiejski Marsz Równości zgromadził 4.5 tys. uczestników (5-6 razy więcej niż w roku ubiegłym), stając się tym samym największym jak dotąd Marszem Równości w Polsce poza Warszawą.

 

Marsz otworzył Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który jeszcze w 2005 Marszu w Gdańsku zakazał, a do pani Ani z PiSu i jej przyjaciół w przekonaniach skierował krzepiące słowa „ten jest zboczony, kto sieje nienawiść”. Więcej przeczytasz tutaj:

Dziękujemy pani Ani za mobilizację i liczymy na kolejny rekord frekwencji na warszawskiej Paradzie Równości, która już za tydzień, a dokładnie 3 czerwca, wyruszy spod Pałacu Kultury i zahaczy między innymi o siedzibę PiS 🌈

 

Zdjęcia tytułowe pochodzą z newsweek.pl, facebook.com/jakubidawid oraz facebook.com/tomasz.nosinski

(Odwiedzono 10 068 10, 1 wizyt dzisiaj)

2 thoughts on “Znani geje (i nie tylko znani) wku*wili homofobów

  • Czerwiec 11, 2017 at 1:54 pm
    Permalink

    Jak pierwszy raz zobaczyłem plakat Lambdy na mieście, szedłem do sklepu po papierosy. Jakiś facet gadał przez telefon z córką:”Nie masz się czego bać! Nie obchodzi mnie jaka jesteś, będę cię i tak wspierał”. Trochę podsłuchałem- córka mu się przyznała, że jest bi 😉

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *