Oto rodzice, którzy stanęli na wysokości zadania

Gdy do rodziców wreszcie dociera myśl „mój syn jest gejem”, reagują w najróżniejszy sposób. Skupmy się jednak na tych pozytywnych reakcjach. Poznaj momenty, w których nasi rodzice stanęli na wysokości zadania:

 

1. Gdy synek popełnił błąd

 

2. Gdy synek popełnił trochę bardziej krępujący błąd

3. Gdy niespodzianka była podwójna

 

4. Gdy trzeba było sporej odwagi

 

Powyższy plakat to element kampanii „Rodzice, odważcie się mówić” organizowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii w 2013roku. Na plakatach w całej Polsce mogliśmy zobaczyć rodziców gejów i lesbijek wraz z dziećmi.

Celem kampanii było zwrócenie uwagi na problem niewiedzy, bądź braku akceptacji homoseksualnych dzieci przez własnych rodziców, a także przekonanie matek i ojców gejów oraz lesbijek, aby sami “wyszli z szafy”. Więcej szczegółów tutaj.

 

5. Gdy trzeba było dać innym rodzicom do myślenia

 

6. Gdy trzeba było pomóc innym rodzicom przez opowiedzenie swoich historii

 

Wydana przez Stowarzyszenie Akceptacja książka „Rodzice wyjdźcie z szafy” to wywiady z rodzicami gejów i lesbijek, w których poznajemy drogę, którą przeszli od coming outu dzieci do pełnej akceptacji. Książka jest dostępna online tutaj.

 

7. Gdy trzeba było zainspirować innych

 

Ale nie wszyscy z nas mają tak kolorowo!

Jak można przeczytać w tym badaniu, w Polsce rodzice osób LGBT nadal mają problem z akceptacją własnych dzieci. W około 40% przypadków matki nie akceptowały orientacji swoich nieheteroseksualnych dzieci, a ojcowie w niemal połowie przypadków! Mało tego, 1/4 osób transpłciowych, które doświadczyły przemocy, wskazuje jako sprawcę własną matkę!

To dlatego Lambda Warszawa ruszyła z kampanią billboardową „Jesli to słyszysz, jeśli to mówisz”. To pierwsza w Polsce kampania dotycząca przemocy domowej wobec osób LGBT. Cytaty na plakatach, które zobaczycie na warszawskich przystankach, to autentyczne słowa, które osoby LGBT słyszą od swoich najbliższych.

Więc jeśli rzeczywiście to słyszysz, lub jeśli sam_a tak mówisz, to zadzwoń pod numer widoczny na plakatach lub odwiedź tę stronę. Na szczęście nie jesteś sam_a i są ludzie, którzy chcą ci pomóc.

(Odwiedzono 3 236 10, 1 wizyt dzisiaj)

One thought on “Oto rodzice, którzy stanęli na wysokości zadania

  • Maj 24, 2017 at 1:26 pm
    Permalink

    Mój ojciec mnie z domu wyjebał heh.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *