Jak znaleźć chłopaka?

Nam gejom trudniej jest znaleźć miejsca i okazje, żeby kogoś poznać, a same gejowskie randki to dla wielu ogromne wydarzenie, bo tak trudno do nich doprowadzić. Dlatego przedstawiamy listę miejsc i okoliczności, w których podryw może być łatwiejszy. I nawet jeżeli niektóre wydadzą ci się oczywiste, to może warto spróbować pozostałych, skoro te najbardziej oczywiste okazały się nieskuteczne?

Oto 12 sposobów na to jak znaleźć chłopaka.

 

1. Poprzez gejowskie aplikacje randkowe

Jak to działa? Instalujesz sobie jedną z aplikacji na telefonie, tworzysz profil i świat gejowskich randek staje przed tobą otworem. Krótki przewodnik po aplikacjach i o tym jak na aplikacji doprowadzić do randki znajdziesz tutaj.

Zalety: Potencjalnie duży wybór chłopaków jak malowanych podanych wprost na tacy. Możesz odezwać się do tych, do których chcesz. Możesz nie odzywać się do nikogo i biernie czekać, aż ktoś odezwie się do ciebie. Jeśli masz opory przed napisaniem do kogoś, sporo aplikacji oferuje możliwość wysyłania różnego rodzaju emoji. No a poza tym wiesz ile metrów dzieli cię od interesującego cię chłopaka.

Wady: Poruszanie się w świecie aplikacji randkowych wcale nie jest takie łatwe i warto zdawać sobie sprawę z kilku ważnych zasad – poznaj je tutaj.

2. W internecie, ale po staremu

Jak to działa? Zanim powstały aplikacje randkowe, rządziły portale randkowe (np. Fellow). Chłopaków wyrywało się też na anonsach portalu gejowo.pl, na forach internetowych (a w zasadzie na jednym: forum Gejowo), a najstarsi pamiętają jeszcze gejowskie czaty, na przykład legendarną Czaterię.

Zalety: Idealne dla nieśmiałych – masz zagwarantowaną anonimowość, ujawniasz o sobie tyle, na ile masz ochotę. Poza tym oldschool ma swój urok…

Wady: Czaty, fora i anonse przeżywały szczyt popularności 10-15 lat temu . Dzisiaj znajdziesz tam o wiele mniej osób, za to nie znajdziesz wielu przydatnych funkcjonalności, z których można korzystać w przypadku aplikacji randkowych.

 

3. Poprzez media społecznościowe

Jak to działa? Nie ma co ukrywać – Facebook, Instagram, czy Snapchat służą nie tylko do interakcji ze znajomymi, ale również do… pokazywania siebie. Dlatego równie dobrze można je wykorzystać do znalezienia i poznania swojej drugiej połówki. Trzeba albo stworzyć atrakcyjny profil, żeby przyciągnąć potencjalnych kandydatów do siebie albo takowych znaleźć samemu i spróbować nawiązać z nimi znajomość.

Zalety: Ogromny wybór profili, z których można wyczytać naprawdę dużo informacji o danej osobie. I bez zbytniej presji można nawiązać znajomość, która może przerodzić się w coś dużo poważniejszego. Przykłady? Dzięki Instagramowi swojego narzeczonego poznał Ricky Martin – zwrócił uwagę na jedno z dzieł sztuki, które na swoim profilu prezentował Jwan Yosef. A spotkali się dopiero po 6 miesiącach internetowych rozmów o sztuce i życiu… Ale nie trzeba szukać daleko, spójrzcie na opis pod poniższym zdjęciem hello2brysiów…

Wady: nie każdy, kto ci się spodoba, będzie w nastroju do randkowania. Poza tym należy pamiętać, że to tylko profil – jego właściciel może być inny, niż twoje wyobrażenie o nim.

 

4. W klubach i barach gejowskich

Jak to działa? W końcu jakiś analogowy sposób. Teoretycznie nic prostszego – idziesz do klubu, poznajesz nowych ludzi, dobrze się bawisz. A klubów i barów gejowskich w Polsce coraz więcej (np. sieć klubów HaH w Poznaniu, Wrocławiu, Sopocie, czy Katowicach, Narranganset w Łodzi, LOVE Club All Together w Szczecinie, czy GLAM albo TORO w Warszawie).

Zalety: Po pierwsze możesz spotkać w takich miejscach wiele osób podobnych do siebie – singli szukających flirtu. Po drugie alkohol rozluźnia i dodaje odwagi (choć po przekroczeniu magicznej granicy otępia i obniża poziom samokontroli)

Wady: Musisz mieszkać albo chociaż odwiedzać miasto, w którym gejowskie kluby i bary są. Dla bardziej nieśmiałych to duży stres, żeby w ogóle do takiego klubu / baru pójść (zupełnie niesłuszny, choć zrozumiały).

 

5. W stowarzyszeniach i organizacjach LGBT+

Jak to działa? Wiele organizacji LGBT+ szuka wolontariuszy do pomocy. Zgłoś się i zaangażuj w ich działania, a na pewno na swojej drodze spotkasz potencjalnych kandydatów na drugą połówkę.

Zalety: Masz gwarancję, że spotykasz fajnych ludzi – takich, którzy działają dla dobra nas wszystkich i mają dużo energii, żeby się zaangażować. A ty, rozglądając się za przyszłym chłopakiem, jednocześnie możesz robić coś pożytecznego…

Wady: Aktywizm może tak cię wciągnąć, że nie będziesz miał już czasu ani energii na poszukiwania. Poza tym wolontariat w organizacjach LGBT+ możliwy jest najczęściej tylko w dużych miastach.

#wosp #grupastonewall #poznan #lgbt #rainbow #tecza

A post shared by Grupa Stonewall (@grupastonewall) on

 

6. Na grupach dyskusyjnych i grupach wsparcia

Jak to działa? Część organizacji daje również możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju grupach wsparcia, grupach dyskusyjnych, czy po prostu spotkaniach towarzyskich organizowanych dla osób LGBT+ (przykładowo: grafik Stowarzyszenia Lambda Warszawa możecie znaleźć tutaj, młodzi poznaniacy mogą wybrać się spotkania organizowane przez Grupę Stonewall). Takie spotkania to doskonałe miejsce, żeby poznać nowych ludzi, a w perspektywie może i nową miłość.

Zalety: Spotkania tego typu dają dobrą możliwość poznania drugiej osoby i zbudowania zaufania i więzi, która może przerodzić się w coś poważniejszego.

Wady: Znowu ograniczenie geograficzne – spotkań tego typu w mniejszych miastach i miejscowościach jest wciąż naprawdę niewiele. Należy też pamiętać, że np. grupy terapeutyczne rządzą się swoimi prawami, a podryw na pewno nie mieści się w ich zakresie.

 

7. W trakcie ważnych wydarzeń LGBT+, np. na paradach

Jak to działa? Przy niewielu okazjach można odczuć tyle pozytywnej tęczowej energii jak np. w trakcie parad i marszów równości. A w tym wesołym tłumie pełno również osób, które podobnie tak jak ty marzą o kimś, z kim mogliby spędzić resztę życia (w wersji minimalistycznej – najbliższą noc).

Zalety: W tak dobrej i radosnej atmosferze często wystarczy jeden (no może kilka) uśmiechów albo spojrzeń, żeby doszło do zawarcia nowej, świetnie rokującej znajomości.

Wady: Niestety marsze i parady są w Polsce organizowane tylko w kilku największych miastach, w dodatku raz do roku (dlatego tym bardziej trzeba korzystać z tych okazji)

 

8. Na siłowni

Jak to działa? Można by długo dyskutować, czy kult pięknego ciała wśród gejów to zjawisko pozytywne, czy negatywne. Fakty są takie, że na siłowniach można spotkać nadreprezentację gejów. I to w dodatku takich, którzy świetnie wyglądają (albo rokują, że wkrótce świetnie wyglądać będą). A w szatniach aż kipi od testosteronu i energii, sytuacja więc teoretycznie sprzyja podrywowi.

Zalety: Naturalne jest, że w trakcie pobytu na siłowni patrzymy na innych ćwiczących – podpatrując, podziwiając (niektórzy chodzą tam głównie po to, żeby na nich patrzono). Poza tym okazji do nawiązania kontaktu jest naprawdę dużo: można zadać pytanie, kiedy nasz upatrzony cel zwolni ławeczkę, można poprosić o asekurację przy ćwiczeniach (bliskość zwiększa szanse, że coś zaiskrzy) albo po prostu o radę.

Wady: Nie zapominajmy, że na siłowni są też heterycy. I to prawdopodobnie w zdecydowanej większości. Dlatego warto działać z rozwagą, nie narzucać się, bo niektórym zbyt duża liczba spojrzeń albo uśmiechów może nie przypaść do gustu (choć kompletnie nie rozumiemy dlaczego…)

 

9. Na gejkacjach

Jak to działa? O samych gejowskich wakacjach możecie poczytać tutaj. Nie bez powodu tak często słyszy się o romansach wakacyjnych – z jednej strony my mamy lepsze nastawienie i jesteśmy bardziej otwarci na nawiązywanie nowych znajomości, z drugiej nowe miejsca i środowiska dają nam dostęp do nowych, ciekawych osób.

Zalety: Jeśli dobrze wybierzemy miejsce i rodzaj wyjazdu, wszystko może nam sprzyjać – pogoda, atmosfera miejsca i ludzie, których wokół będziemy mieli.

Wady: Albo będzie to przelotny wakacyjny romans, albo związek na odległość. No chyba, że naprawdę kliknie.

 

10. Poprzez znajomych

Jak to działa? Jeśli komuś wydaje się, że swatanie to zwyczaj, który już dawno przeszedł do historii, to grubo się myli. Nikt nie podsunie nam bardziej odpowiedniej osoby niż ludzie, którzy nas znają i wiedzą, czego (a raczej kogo) szukamy w życiu. No i łatwo mogą stworzyć „przypadkową” okazję do spotkania dwóch samotnych (tak się akurat złożyło) gejów na neutralnym gruncie.

Zalety: Ktoś dokonuje za nas wstępnej selekcji decydując, czy w ogóle mówić nam o potencjalnym kandydacie. Dodatkowo przed ewentualną randką możemy wydobyć od znajomych całą masę przydatnych informacji.

Wady: Twoi znajomi mogą chcieć umówić cię z jedynym gejem, którego poza tobą znają. Szanse na to, że w takim przypadku będzie łączyło was coś jeszcze poza orientacją seksualną bywają niewielkie.

 

11. W seksklubach/saunach gejowskich

Jak to działa? Są to miejsca nastawione przede na jednorazowe kontakty seksualne. Ale wcale nie jest powiedziane, że przy okazji jednorazowej z pozoru zabawy nie można spotkać kogoś na całe życie

Zalety: Bez wątpienia seks jest ważnym elementem udanego związku. Przynajmniej w tym elemencie wzajemne dopasowanie będziecie mieli już zweryfikowane.

Wady: Dla odważnych i wyzwolonych. Dostępność tego typu miejsc w Polsce jest ograniczona. I trzeba się liczyć z tym, że dużą część ich bywalców wcale nie szuka związku.

 

12. Po prostu wychodząc z szafy na całego

Jak to działa? Wystarczy być wyoutowanym gejem, dumnym i potrafiącym o tym rozmawiać – w pracy, na studiach w szkole. Wieść się rozniesie. Prędzej czy później kontaktu z tobą będą szukać inni geje, często nawet niewyoutowani. Wśród nich może zdarzyć się również „ten jedyny”.

Zalety: Niczego nie musisz, nie czujesz żadnej presji, spokojnie czekasz na to, co (albo kogo) ci życie przyniesie…

Wady: No właśnie – czekasz. A czekanie może być męczące (bo ile można). Poza tym coming out to proces. Przejdź przez niego w swoim tempie (ale nie czekaj za długo…).

 

(Odwiedzono 45 340 10, 1 wizyt dzisiaj)

19 thoughts on “Jak znaleźć chłopaka?

 • Grudzień 18, 2017 at 1:09 pm
  Permalink

  wtajcie mam na imię Adaś jestem z Zieonej Góry bardzo nie śmiały, szukam partnera z tego miasta i ośiedla waszczyka 1f proszę odezwij się ,czekam pełen nadzieji

  Reply
  • OUTy
   Grudzień 22, 2017 at 3:46 am
   Permalink

   Adasiu, rekomendujemy jednak któryś z punktów powyżej 🙂 Szukanie chłopaka w komentarzach pod artykułem może nie być szczególnie skuteczne 🙂 powodzenia

   Reply
  • Lipiec 20, 2018 at 7:57 am
   Permalink

   🙂
   Nowa Sól
   Pasyw 40 lat

   Reply
 • Luty 13, 2018 at 9:21 pm
  Permalink

  witam jestem kobieta interesuje mnie bialy związek oparty na przyjazni Jeśli jest ktoś kto chciałby zaprzyjaznic się zkobieta będzie mi milo go poznac

  Reply
 • Marzec 2, 2018 at 4:32 am
  Permalink

  I w tym momencie dałem sobie wiarę, nie ma co… daje sobie kulkę w łeb. Bo moja nieśmiałość i cechą samotnika ogranicza mnie tylko do portali mobilnych jak fellow, problem w tym, że (może tylko na moje „szczęście”) trafiam na samych dosłownie przelotnych pedałów czy zboczenców, a jak trafi się ktoś na prawdę „mega”, niestety moja nieśmiałość ma taką urodę że nawet nie potrafię napisać „hej” A już nie potrafię wejść i przeglądnąć profil tej osoby, no no potem poczuje się głupio że wszedłem, i być może w ogóle nie spodobam się niemu, no i że nawet nic nie napisałem w komentarzu, co mnie postawi w świetle zera. (Trzeba być po prostu mną by to zrozumieć) : Akcja 4everAlone trwa ♡

  Reply
  • Marzec 6, 2018 at 11:31 pm
   Permalink

   A ja będę ten miły i chętnie z tobą popiszę chodźby po to żeby wyleczyć trochę twoją nieśmiałość.

   Reply
  • Marzec 17, 2018 at 11:11 pm
   Permalink

   Myślałem, że jestem jedyny – myliłem się. 😉

   Reply
  • Maj 28, 2018 at 1:12 pm
   Permalink

   To ja chyba jestem Tobą i zawsze myślałem w ten sposób. Niestety jest to błędne myślenie i działanie. Chciałbym zrozumieć sam siebie i czy na prawdę taki jestem i tego chce. Po miesiącach siedzenia na portalu zaczepilem kogoś kto mi się spodobał. Umówiliśmy się na kawę i gdybym był sobą z przed kilku lat to pewnie bym to wystawił i na kawę nie poszedł znów bym odpuścił i zrezygnował. Nie chce oszukiwać sam się siebie ani wystawiać na wiatr innych więc poszedłem. Siedzieliśmy w kawiarni ze 4h dalej ze sobą rozmawiamy i umawiamy. Tragedii nie było nikt też mnie nigdzie nie zaciągnął i nie wykorzystał 😀 Strach ma wielkie oczy. Relacja się rozwija , ja decyduje czego i ustalam granice. Można spotkać na prawdę w porządku ludzi tylko klikać ,a nie patrzyc w sam ekran i marzyć 🙂

   Reply
   • Maj 29, 2018 at 9:30 pm
    Permalink

    Hej. Myślę podobnie jak Ty. Też chciałbym pogadać i spotkać się, mam już dość bycia w ukryciu. Jeśli się odezwiesz – ja odezwę się na pewno.

    Reply
 • Maj 4, 2018 at 10:23 pm
  Permalink

  Ratunku…. Jak człowiek widzi dzisiejszy świat i jego opcje To ma tylko ochotę strzelać bananami z paszczy dookoła. Szczególnie z tym co było 30 lat temu. Dopiero przez kilka ostatnich lat jako gej i jako człowiek czuję się wolny.

  Reply
 • Lipiec 11, 2018 at 5:06 am
  Permalink

  506 642 748, wrocław. Marcin. 35 lat.

  Reply
  • Lipiec 21, 2018 at 5:17 pm
   Permalink

   cześć . Grzesiek Dzierżoniów 40 lat chciałbym Cie poznać

   Reply
  • Lipiec 21, 2018 at 5:25 pm
   Permalink

   cześć . Grzesiek Dzierżoniów 40 lat chciałbym Cie poznać.Pisze do Marcina z Wrocławia [całopalny]

   Reply
 • Lipiec 25, 2018 at 12:08 pm
  Permalink

  785 830 731
  Słupsk i okolice, dojeżdżam

  Reply
 • Sierpień 2, 2018 at 2:45 pm
  Permalink

  Panowie, na prawdę tak trudno poznać drugiego człowieka, lub pozostać sobą na pierwszym spotkaniu?

  Reply
 • Sierpień 4, 2018 at 8:08 pm
  Permalink

  730 080 050
  Mieszkam w Krakowie więcej info jak się do mnie zadzwoni , jestem wysportowany i mam 21 lat

  Reply
 • Sierpień 8, 2018 at 8:51 pm
  Permalink

  Panowie jak szukacie konkretnych facetów to tylko na http://www.gayshow.eu najlepszy portal w polsce, tylko wybierzcie opcję mężczyzna szuka mężczyzny 🙂 Ja już kilku kolegów poznałem a z jednym chyba będzie coś więcej 🙂 Gorąco polecam!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *