Jak przetrwać święta? 13 rad dla gejów

Święta to okres pełen radości, ciepła i serdeczności. Przynajmniej teoretycznie. W praktyce wielu z nas nie ma co liczyć na takie pozytywne emocje.

Zamiast tego musimy stawiać czoła zastępom ciotek dopytujących się: „kiedy wreszcie znajdziesz jakąś dziewczynę?” albo homofobicznym żartom wujków rzucanym od niechcenia między kolejnym kęsami karpia w galarecie.

Poza tym, nie bójmy się tego powiedzieć (napisać), części z nas po prostu nie odpowiada estetyka tych świąt – te wszystkie opłatki, składanie życzeń, pasterki, żłóbki, kutie, sypiące się na podłogę igliwie, skarpetki i dezodoranty na prezent.

Podsumowując, święta mogą być dla niektórych gejów trudnym okresem. Oto krótki poradnik jak je przetrwać!

 

Nic cię tak dobrze nie nastroi jak impreza dzień wcześniej

Co z tego, że spędzisz wigilię na kacu…? Dobra energia będzie cię niosła…

jak przetrwać święta

Sprawdź, czy w drugi dzień świąt nie ma w okolicy jakiejś dobrej imprezy…

…najlepiej gejowskiej…

Przygotuj sobie odpowiedzi na pytania i komentarze, które i tak pewnie się pojawią:

„Kiedy wreszcie przyjedziesz z dziewczyną?”

„Homoseksualizm to grzech!”

„Jesteś jeszcze zagubiony…”

Alternatywne reakcje na każdy z powyższych komentarzy:

gejowskie randki

Ale naucz się też stawiać tamę wścibskim pytaniom

Znajdź sobie sojuszników

Na pewno nie jesteś jedyną osobą przy wigilijnym stole, która ma otwarty umysł.

Nawet jeśli czujesz, że jesteś sam, pamiętaj że nie jesteś sam i wystarczy chwycić za telefon, żeby się o tym przekonać:

Naucz babcię gejostwa

Możesz się zdziwić, ile radości mogą przynieść wam obojgu próby nauczenia babci odrobiny gejozy…

Nie wściekaj się, jeśli na prezent dostaniesz dezodorant z dolnej półki

Odpal Grindra w swojej miejscowości

Jeśli jeszcze tego nie robiłeś… Może się okazać, że znajdziesz tam kolegę z podstawówki, który wyzywał cię od pedałów, katechetę, znajomego taty albo po prostu świąteczny prezent, który poprawi ci humor…

Przygotuj sobie wymówkę, żeby wyjechać wcześniej

Najwyżej jej nie użyjesz…

A może w ogóle nie musisz jechać?

To twoja decyzja! Może lepiej wyjechać gdzieś z partnerem / przyjaciółmi? A jeśli nie masz kogoś, z kim mógłbyś (i chciałbyś) spędzić te święta, sprawdź, czy w twojej okolicy nikt nie organizuje wigilii dla osób LGBT.

Zajmij się czymś pożytecznym

Zamiast użalać się nad sobą, zrób coś dla tych, którym jest jeszcze gorzej. W okolicach świąt pojawia się naprawdę wiele opcji na wolontariat.

Zmień nastawienie

W końcu może wcale ta rodzina nie jest taka zła, poza tym masz okazję, żeby się objadać bez wyrzutów sumienia (przecież są święta!), zgarniesz prezenty, dostaniesz słoiki do domu, przez kilka dni nie musisz po sobie zmywać, no i wreszcie masz czas, by zrobić się na bóstwo.

 

(Odwiedzono 3 473 10, 1 wizyt dzisiaj)

5 thoughts on “Jak przetrwać święta? 13 rad dla gejów

 • Grudzień 23, 2016 at 8:15 am
  Permalink

  O Bogowie! Nie wiem co za idiota tworzy te poradniki, ale lepiej, żeby już tego nie robił. Serio, liczyłem na porządne porady, a tu jakiś stek bzdur. Jak ktoś nienawidzi świąt, to może nie dlatego, że rodzina, tradycja, tylko ze względów poglądów religijnych. A porady typu idź na imprezę czy idz na wigilię gejowska, są jak wsadz sobie „kij w oko i nie dupy nie zawracaj”

  Reply
  • OUTy
   Grudzień 23, 2016 at 2:22 pm
   Permalink

   Cześć Grench. Nie zgadzamy się z tym, że niechęć do świąt u gejów wynika z powodów religijnych. Może jest tak w Twoim przypadku, ale większym problemem jest brak wsparcia i akceptacji ze strony bliskich (którzy oczywiście czasem próbują nam tez narzucać swoje poglądy religijne, ale nie to jest sednem problemu).

   Ale serdecznie dziękujemy Ci za Twój bezinteresowny jad. Rozumiemy, że temat nienawiści (nie tylko do świąt) masz gruntownie przerobiony. Idioci z OUTów

   Reply
 • Grudzień 23, 2016 at 3:26 pm
  Permalink

  nie miałem nigdy problemów ze świętami, zawsze miłe i rodzinne lecz teraz pierwsze święta nie rodzinne będę w pracy siedział.

  Reply
 • Grudzień 23, 2017 at 12:35 am
  Permalink

  Czytając ten pseudoporadnik można odnieść wrażenie, że geje rzeczywiście są chorymi zbokami i w dodatku z zaburzeniami asocjalnymi! Czyżby homofoby mieli rację w swoich zarzutach? A może ja po prostu nie jestem „typowym” gejem (chciałoby się rzec – bardziej „normalny”)…

  Reply
  • OUTy
   Grudzień 23, 2017 at 11:14 pm
   Permalink

   Czytając ten komentarz można odnieść wrażenie, że geje tacy „normalni” jak Ty z jednym na pewno nie mają problemu – z dzieleniem się swoim jadem, za to mają problem z konstruktywną krytyką. Śmiało, podziel się swoimi radami. Wesołych Świąt 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *