Najbardziej inspirujący gejowscy blogerzy podróżniczy

Czy podróżowanie osób LGBT+ po świecie różni się od podróży heteryków? I tak, i nie.

Z jednej strony liczą się przede wszystkim nasze gusta, oczekiwania i możliwości (a w tym jesteśmy tak samo zróżnicowani jak „strejci”).

Z drugiej strony w wielu miejscach musimy brać pod uwagę dodatkowe ograniczenia – ze względu na własne bezpieczeństwo nie wszędzie możemy otwarcie przyznawać do swojej orientacji i np. trzymać się za ręce idąc ulicą (co dla nas Polaków akurat wielkim szokiem kulturowym nie jest…).

Jest jeszcze trzecia strona, tym razem jaśniejsza (bardziej różowa…?). Podróżowanie umożliwia nam spotykanie innych gejów, poznawanie sceny gejowskiej w innych krajach i branie udziału w najciekawszych wydarzeniach dla społeczności LGBT+ na całym świecie. Każdy, kto lubi podróżować, wie, jak ważne są ciekawe inspiracje i dobry research. A to najłatwiej znaleźć u innych podróżników gejów.

Oto najbardziej inspirujące gejowskie blogi podróżnicze.

 

Two Bad Tourists

Prawdziwa instytucja w gejowskiej blogosferze podróżniczej… Dwaj niegrzeczni turyści to Austin i David – para (pobrali się ponad 4 lata) ze Stanów Zjednoczonych, która już od wielu lat przemierza gejowski (i nie tylko) świat. Dzięki temu ich blog (na który możecie wejść tutaj) jest pełen naprawdę cennych rad, wskazówek i inspiracji. Do tego z ich strony można ściągnąć darmowe przewodniki, w których opisują gejowską stronę najciekawszych miast. Lektura obowiązkowa (szczególnie jeśli chcecie się dowiedzieć, dlaczego są niegrzeczni…).

Boats, beaches and besitos! ⛵️?? #grancanaria

A photo posted by TwoBadTourists (@twobadtourists) on

Fantastic day hiking in the Pyrenees! Feet hurt. Beer now.

A photo posted by TwoBadTourists (@twobadtourists) on

 

Travels of Adam

Adam podróżuje już od 2010 roku, a sam określa się jako gejowski hipsterski bloger podróżniczy… Co prawda nie znaleźliśmy na jego stronie (link do niej tutaj) informacji, gdzie na świecie można dostać najlepszą soy latte (więc co z niego za hipster?!), ale innych ciekawych wskazówek, rankingów i przewodnik oferuje naprawdę wiele…

I've waited my whole life to take a silly selfie with a llama! ??? #llamaface

A photo posted by Adam ? Top 10 Travel Blogger (@travelsofadam) on

On top of the @buffalobayou waterworks, best panoramic view of Houston? ?

A photo posted by Adam ? Top 10 Travel Blogger (@travelsofadam) on

 

Gastro Gays

Wiadomo, że w podróżowaniu jedną z najfajniejszych rzeczy jest odkrywanie nowych smaków. Gastro geje (hmm…, po polsku nie brzmi to już tak fajnie…) to para gejów z Irlandii Russell i Patrick, którzy podróżując po świecie odkrywają ciekawe potrawy, restauracje i przepisy, a potem to wszystko opisują na swoim blogu. Brzmi trywialnie? To wejdźcie na ich bloga (o tutaj), obejrzyjcie kilka zdjęć i spróbujcie nie oślinić ekranu komputera/telefonu…

 

Couple of Men

Karl i Daan to para niemiecko-holenderska. W swoich podróżach i na swoim blogu (o tutaj) skupiają się nie tylko na pięknych widokach, ale również na sytuacji osób LGBT+ w krajach, po których podróżują. Choć pięknych widoków (również samych chłopców) na ich stronie zdecydowanie nie brakuje…

 

Nomadic Boys

Londyńczycy, Stefan i Sebastien, podróżują razem od 2014 roku. Jeśli szukacie inspiracji, w jaką romantyczną podróż zabrać waszego partnera, to blog tych dwóch przystojnych nomadów (link tutaj) dostarczy wam masy pomysłów. Bo chłopcy wcale nie ukrywają swojej romantycznej natury (choć w każdym z odwiedzanych krajów ciągnie ich również bardzo w stronę sceny gejowskiej…, co w sumie też jest bardzo romantyczne…)

Sharing a cheesy moment by the Cotocachi Laguna de Cuicocha in the Andes mountains in Ecuador ?‍❤️‍?‍?

A photo posted by Nomadic Boys (@nomadicboys) on

"Together we will conquer any obstacle, even when you steal my food you greedy Frenchman"

A photo posted by Nomadic Boys (@nomadicboys) on

 

Breakaway Backpacker

Jeśli pociąga was podróżowanie z plecakiem, nie szukacie luksusów, ale autentycznych przeżyć i przygód, powinniście poznać Jaimego (i jego blog). Jaime jest właśnie w trakcie swojej drugiej podróży dookoła świata, co skwapliwie opisuje i obfotografowuje. Co istotne, daje również dużo wskazówek na temat wydatków i niezbędnego budżetu w poszczególnych krajach.

 

Matt Long

Ciekawym przypadkiem jest Matt Long i jego blog podróżniczy Landlopers. Matt twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak gejowskie podróżowanie (a jeśli już jest, to go za bardzo nie interesuje), w związku z czym pisze o podróżach nie z perspektywy geja, ale turysty, który akurat jest gejem. Choć przyznaje, że odrzuca niektóre destynacje podróżnicze ze względu na ograniczenia dotyczące praw gejów w tych miejscach. Poznajcie Landlopers choćby dla pięknych zdjęć, które robi Matt.

My last evening at the incomparable Fogo Island Inn was spent like many of my fellow guests. I put on a nice shirt and relaxed into my chair in the light and bright dining room, enjoying amazing views of the sea as the sun startled to crawl beneath the waves. The sun sets late during the summer months up in Newfoundland, which turned out to be a stroke of luck for me. After dinner I was walking back to my room, ready to enjoy a few final moments in one of the best rooms I’ve ever enjoyed when I noticed the skies outside. The evening had erupted in fiery shades of red, orange and purple and the clouds only augmented the effect, making it seem like one of those doctored photos that so many times make the rounds on Instagram. So I grabbed my camera and phone, ran outside and captured this image. While my time on Fogo Island was certainly more than just about one image or even one moment, at the heart of the experience for me necessarily was my time at the Inn. Instantly I understood why everyone raves about it and why, after only a few years of operation, it’s one of the best in the world. It's about so much more than nice beds or expensive touches, it’s about the spirit there and the service. It sounds trite, but guests really do feel like a part of the community, even if just for a few days. This is so rare and special when we travel that when it does occur, it’s like capturing lightning in a bottle. That’s what the Fogo Island Inn experience is all about to me.

A photo posted by Matt Long (@landlopers) on

 

Greg i Sylwester

Mamy też naszych, polskich gejowskich blogerów, a w zasadzie vlogerów, podróżniczych. Grzegorz i Sylwester, bo o nich mowa, od 2014 roku prowadzą na Youtube kanał podróżniczy On the way to TV, a od niedawna również kanał Greg + Sylwester, na którym zdradzają trochę więcej tajemnic na temat swój i swojego związku… Oto jeden z podróżniczych filmików chłopców, jeśli wam się spodoba, koniecznie zasubskrybujcie ich kanał:

 

 

Zainspirowani? To dokąd zaczynacie planować podróż?

 

(Odwiedzono 1 373 10, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *