Gejowskie hejty

Jako geje padamy ofiarami mowy nienawiści i negatywnych stereotypów zdecydowanie za często. A mimo to sami powielamy te same zachowania – tym razem wobec nas samych.

Oto lista najczęstszych hejtów, które geje słyszą od innych gejów:
Hejt na starszych

hate-giphy-too-old2

Żadnych tatuśków, dziadków, wujków, nie będą mnie starcy na aplikacjach zaczepiać (na pewno zboczeńcy)! Do klubów też niech lepiej nie chodzą – ma być młodo i pięknie… No właśnie – z tym pięknie to już kwestia bardzo dyskusyjna, bo niektórzy wolą starszych. I starsi przynajmniej potrafią się zachować…

hate-giphy-too-old3

Hejt na tych z „piórami w d*pie”

Chodzą w boa, brokatach, złotach i na koturnach. Świecą na paradach gołymi tyłkami i kolorowymi piórami? I tacy reprezentują nasze środowisko?!

Po pierwsze reprezentują, bo wielu z „normalsów” nie ma na to odwagi. Po drugie robią to radośnie i z masą pozytywnej energii, którą dzielą się z innymi. Po trzecie – nie chcesz z tej energii korzystać, to nie korzystaj, ale im jej nie odbieraj.

priscilla

Hejt na okrąglutkich

Muscle Marys i Gym Bunnies niech siedzą na siłowniach, męczą się na swoich wysokobiałkowych dietach i z góry patrzą na tych z podwyższonym bi-em-ajem (hmm, zbliżyliśmy się do hejtu na tych, którzy potrafią zadbać o swoje ciało?).

My w tym czasie z chęcią skoczymy na ciacho z kimś, kto nie ma obsesji na punkcie swojego wyglądu, za to ma do siebie dystans, poczucie humoru i charyzmę.

hate-giphy-too-fat

 a

Slut-shaming

Puszczalski, szmata, slut… Gdy tylko widzimy kogoś o bardziej bujnym życiu seksualnym niż nasze, włącza się w nas moralizator.

hate-giphy-slutshaming

A może lepiej od razu przyznać, że tak naprawdę zazdrościmy i samemu zacząć realizować swoje potrzeby seksualne: sypiać z tyloma osobami z iloma chcemy. A jeśli już chcecie uprawiać slut-shaming, to tylko tak:

hate-giphy-slutshaming2

a

Hejt na otwarte związki

Często myślimy, że otwarte związki to w zasadzie końcówa relacji, miłość dawno minęła, robi się toksycznie, jeden nie zaspokajają już potrzeb drugiego, więc uciekają w zdradę i szukanie szczęścia na zewnątrz. To nie może długo potrwać, dajemy im maksymalnie 3 miesiące. W praktyce, otwarcie związku następuje po obopólnej zgodzie, świadczy o dojrzałości relacji, a partnerzy tworzący związki otwarte są ze sobą po prostu bliżej. 3/4 z nich ocenia te związki jako bardzo udane. Nie wierzysz? Spróbuj. Albo poznaj to i to badanie.

 

Hejt na HIV+

Boimy się, unikamy, wytykamy palcem, obwiniamy. Zamiast wspierać, pomagać, otaczać miłością i zrozumieniem.

hate-giphy-hiv

 

Hejt na katolików

Teoretycznie katolicy to jedna z najbardziej uprzywilejowanych grup w naszym społeczeństwie. Ale nam gejom gej-katolik często zgrzyta… No bo jak to – „katofaszyści” najchętniej wysłaliby nas od razu do piekła, a ten wierzy, modli się, chodzi do kościoła?!

A geje-księża to już zjawisko całkowicie niezrozumiałe. No właśnie – jak nie rozumiemy, to nie oceniajmy.

priest

Hejt na przegiętych

Męski kolo szuka takich samych, cioty won, nie bądź przegięty…

Dziwne, że dla niektórych pozerstwo, pilnowanie się, żeby być straight-acting jest bardziej męskie seksowne, niż bycie prawdziwym, szczerym i żyjącym w pełni w zgodzie ze sobą (i swoim kobiecym pierwiastkiem) gejem. Ok, ich wybór. Ale tym, którzy mają odwagę nie nakładać sobie sztucznych ograniczeń i heteronormy należy się raczej szacunek niż szydera. W końcu nie każdy ma tyle jaj, by zaakceptować w sobie królową.

channing

Bottom-shaming

Z byciem „pasywem” wiąże się masa stereotypów – że bardziej zniewieściali, „słabsi”, łatwiej też przykleja się im łatkę „puszczalskich”.

Po pierwsze – co za bzdury! Po drugie (albo nawet pierwsze) – żaden pasyw, tylko „bottom”! Po trzecie – czasem najlepiej nie bawić się w żadne etykiety.

hate-giphy-bottom-shaming

a

Hejt na biseksów

Jaki tam biseks? Pewnie gej, tylko nie do końca pogodzony ze swoją orientacją… Wrong! To, że sami nie potrafimy odczuwać pociągu seksualnego w taki sposób jak biseksualiści nie znaczy, że biseksualiści nie istnieją.

bi

„No Blacks/Asians”

Oj, wykluczać to my lubimy. Co prawda w naszym pięknym, homogenicznym rasowo kraju, pole do popisu mamy ograniczone, ale już na wyjazdach zagranicznych się nie ograniczamy.

A wystarczy powiedzieć stop stereotypom – atrakcyjność naprawdę ma niewiele wspólnego z rasą, czy pochodzeniem etnicznym.

racist

Hejt na Januszów i Sebiksów

Niektórzy z nas noszą skarpety do sandałów, zamiast rurek i obcisłego t-shirta najlepiej czują się w ortalionowym dresie, na urlop wolą gofry i piwerko we Władku niż tapas w Barcelonie, a zamiast jockstrapów Addicted noszą wysłużone Atlantiki.

I pięknie – jeśli im z tym dobrze, to i nam powinno (nie bez powodu na aplikacjach gejowskich pełno opisów w stylu: „szukam dresa”…)

dresiarz

a

Tyle homofobicznego hejtu wokół nas. Nie dokładajmy sobie dodatkowego

hate-giphy-haters

(Odwiedzono 3 061 10, 1 wizyt dzisiaj)

7 thoughts on “Gejowskie hejty

 • Grudzień 1, 2016 at 12:47 pm
  Permalink

  Zapomnieliście tylko dodać hejta na tych, którzy kompletnie się nie wyróżniają – o co chodzi? już tłumaczę:
  Nie jestem „straight-acting” – nie kryję się, nie udaję, ale jestem jaki jestem… może nie jestem typowym macho, co chleje piwsko przy meczyku legii, ale z drugiej strony mam w kompletnej d… modę, nie mam wymyślnej fryzurki i raczej nie wyróżniam się na tle miliardów innych facetów. Co później słyszę od naszych kolegów gejów? „Ty to musisz być hetero!” „Sorry ale jesteś zbyt heterycki…” – może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi? „Przegięci” i ci „z piórkami” są ok (i zgadzam się z tym – nic do tego nie mam, mam też takich znajomych) ale jeśli ktoś już wygląda jak typowy szaraczek, nie dba przesadnie (przesadnie powiadam!) o swój wygląd, nie ma maniery w głosie i ruchach, to już jest be, nie?
  A i jeszcze niektórym bardzo przeszkadza, że jak już jestem jaki jestem, to w dodatku pasyw (czy bottom jak Wy wolicie)… przecież skoro nie jestem kobiecy, to rozumiem, że muszę w łóżku być na górze?

  „Homoświat” jest niekiedy o wiele bardziej podły, niż cała reszta 😉

  Reply
  • OUTy
   Grudzień 2, 2016 at 9:10 pm
   Permalink

   To miało być pod hejtem na sebiksa ale rozumiemy, że aż tak daleko byś nie poszedł? 😛

   Reply
  • Grudzień 3, 2016 at 2:24 pm
   Permalink

   Szaraczku, bo nie mieścisz się w „stereotypach” a to niektórych boli, gdyż nie wiedzą jak Cię zaszufladkować. Nasze społeczeństwo ogólnie bardzo lubi wkłądac ludzi do szuflad z konkretnym opisem, tak niestety jest, a tekst o podłości :homoświat” jest trafiony.

   Reply
 • Grudzień 3, 2016 at 2:21 pm
  Permalink

  Czy rzucam się w oczy jako gej, nie wiem chyba średnio , ale czy mnie to interesuje nie!.
  Przyznam, że kiedyś miałem problem z Drag Quinn, powiem tyle, że chyba dorosłem do pewnych spraw i tyle 🙂
  Co do PARADY RÓWNOŚCI, i piórka w tyłku, tu mam pewne wątpliwości , ponieważ moim zdaniem, to jest swego rodzaju manifestacja w miejscu publicznym, świecenie gołym tyłkiem jest według mnie nie na miejscu.
  Są miejsca i sytuacje które od nas wymagają pewnego zachowania czy ubioru.
  Ogólnie z wiekiem stałem się osobą, której nie przeszkadza nic i nikt jeśli nikomu mnie wyrządza krzywdy.

  Reply
  • OUTy
   Grudzień 4, 2016 at 10:32 am
   Permalink

   Oskar, co do tych „gołych tyłków”, to oczywiście była tylko przenośnia. Na żadnej z polskich parad czy marszów równości gołych tyłków nie widzieliśmy, a jeśli pojawiała się jakaś nagość to organizatorzy interweniowali (czasem nawet zbyt przesadnie). Natomiast jest to często wykorzystywany argument przeciwko paradom i jej kolorowym uczestnikom.
   Za ostatnie zdanie – brawo, zgadzamy się w 100%

   Reply
 • Kwiecień 12, 2018 at 7:43 pm
  Permalink

  związek otwarty to nie związek, to przyjaźń, takie „best friend with benefits”, związek właśnie polega na wyłączności seksualnej, mylicie pojęcia

  Reply
 • Kwiecień 12, 2018 at 8:17 pm
  Permalink

  jeszcze dodam,
  to właśnie brakiem intymności różni się przyjaźń od związku!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *