Czas się określić? Jakim typem geja jesteś?

Każdy, kto zakładał konto na Grinderze lub na podobnych aplikacjach, spotkał się z tym samym wyzwaniem – trzeba się zaszufladkować. Aplikacje te wymagają bowiem od nas, żebyśmy się jakoś skategoryzowali. Jedne nazywają to plemionami (tribes), inne społecznościami (communities). W każdym razie, gdy musimy wybrać czy jesteśmy otterami, clean-cutami czy jockami robi się trudno, więc spieszymy z wyjaśnieniami.

Oto najpopularniejsze typy gejów (kolejność alfabetyczna)
Bear

Każdy kto myśli, że bear to po prostu misio-przytulak, niech pomyśli jeszcze raz. Bear to żaden misiek, to prawdziwy niedźwiedź. A każdy prawdziwy niedźwiedź ma 3 cechy –  jest duży (czyli albo dobrze zbudowany albo z brzuszkiem, albo najczęściej i to i to), jest starszy (tzn. skończył 35 lat) i koniecznie jest owłosiony. O na przykład taki:

One of my favorite photos by @charlesthomasrogers

A post shared by The Bear-Naked Chef (@thebearnakedchef) on

Odmianą beara jest cub czyli niedźwiadek – jest owłosiony, ale jeszcze przed trzydziestką i trochę za mały na beara. O proszę, oto 2 niedźwiadki – jeden na prawdziwego beara za młody, drugi za mały.

Clean-cut

Jeśli przedstawisz rodzicom clean-cuta, możesz być pewny, że przyklasną Twojemu gejostwu, jeszcze sąsiadów doproszą na wspólny obiad. Clean-cut jest świeżo ostrzyżony, uczesany jak należy, obowiązkowo ogolony (jak już goli twarz, to zjedzie też maszynką niżej…), stylowo ubrany. Nie pali i oczywiście jest na diecie. Pachnie dobrymi perfumami i miętową gumą do żucia, o na przykład jak oni:

In Montreal today on set for Maison Simons

A post shared by Pietro Boselli (@pietroboselli) on

Meet Milo

A post shared by Kit (@kitwilliamson) on

Chub / Chubby

…czyli „okrąglutki”. Tak, nie jest to najbardziej oczywista definicja atrakcyjności, ale… Po pierwsze tureccy naukowcy udowodnili, że panowie z brzuszkiem są lepszymi kochankami – lepszymi o całe 5 minut (5 minut!!!). Po drugie, duże jest piękne, szczególnie jeśli idzie za tym „duża” osobowość. Po trzecie, chubby to tak naprawdę bear, tylko mniej owłosiony (a w atrakcyjność niedźwiedzi chyba żaden szanujący się gej nie wątpi). Po czwarte, nadal uważasz, że chubbies są nieatrakcyjni? To im to powiedz prosto w oczy.

Daddy / DILF / Suggar Daddy

Daddy musi spełniać 2 kryteria – być po 40tce i być przy kasie. Jeśli do tego jest atrakcyjny, to jest to DILF (Daddy I’d Like to Fuck) i lgną do niego daddy hunterzy. Jeśli jest nieatrakcyjny i/lub przekroczył 60tkę, prawdopodobnie musi płacić za seks, więc jest Sugar Daddym (o dziwo, zjawisko suggar-daddyzmu zapożyczyliśmy od heteryków).

Wytłumaczmy to na przykładach. Oto DILF

Balancing act over Mustique ☀️

A post shared by Andy Cohen (@bravoandy) on

Oto daddy i daddy hunter

a oto sugar daddy hunter

👴🏻

A post shared by Best of Grindr (@best_of_grindr) on

Discreet / Dyskretny

Brzmi niby fajnie, bo sugeruje, że ktoś po prostu jest raczej wycofany i ceni własną prywatność, ale tak naprawdę to po prostu ładne słowo na geja, który się jeszcze nie wyoutował. Nie dajemy zdjęć, bo jak byśmy dali, to dyskretny przestałby być taki dyskretny

Geek

Nerd, freak, dziwak. Gra w planszówki, jest fanem Star Treka, a przed komputerem spędza więcej czasu niż w łóżku. Czyli hejtujemy? Otóż nie. Geek przynajmniej ma jakieś pasje, dużo czyta i umówmy się – to właśnie geek ma największe szanse zostać dobrze ustawionym daddym w przyszłości.

Final scenes of #PleaseLikeMe season 3 shooting today.

A post shared by Please Like Me (@pleaselikeme_) on

Jock

Prawdziwy jock określiłby siebie jako „męski koleś, który wie, co to siłka”. Ale to nie oddaje jocka w pełni. Otóż ważne jest to, że mimo świetnej budowy ciała jock nie jest tak naprawdę sportowcem ani nawet nie musi się specjalnie sportem interesować. Sportowcy bowiem nie tylko swoją dyscypliną się pasjonują, ale też są fajni (np. gadają w zasadzie ze wszystkimi). Jock z kolei powie „ja masc musc dla takich samych” (masc musc = masculine muscular), po czym dorzuci „cioty nie pisać”. Znaki szczególne jocka – zarozumiały, arogancki, dupek. Inne określenia: Gym Bunny, Muscle Mary.

Leather

Wiesz co to harness i Folsom Street? Doceniasz dobrej jakości skórę? Skóra to Twój fetysz? No to jesteś leatherem.

Otter

Co to k… jest otter? Jak się przetłumaczy na polski, to nikt się nigdy już tak nie określi. Otter to… wydra. Innymi słowy, otter to prawie bear (bo bardzo owłosiony), tylko że zdecydowanie za chudy/za mały na niedźwiedzia, a nawet niedźwiadka.

Rugged

Rugged to wydra, tylko że lepiej zbudowana. Nie musi być nawet aż tak owłosiony, ważne żeby miał ten swój chropowaty wygląd i zawadiacki wzrok. Nazywany tez woolfem (wilkiem). Typowy wilk? Narzeczony Ricky’ego Martina:

Sun rays, tittays ☀️

A post shared by Jwan Yosef (@jwanyosef) on

Twink

Czymże by był gejowski świat bez twinków? Twink nie może być starszy niż 25 lat, jest szczupły, ciało ma nieskalane owłosieniem, do tego ma chłopięcy urok i niewinność na twarzy (akurat w tym ostatnim aspekcie twinki lubią płatać figle).

Myślisz twink – widzisz wszystkich aktorów z Bel Ami, albo Justina Biebera jeszcze kilka lat temu. Albo widzisz ich:

My #AskTD Q&A video is now LIVE on my channel! Check it out in the link in my bio 🙂

A post shared by Tom Daley (@tomdaley1994) on

To by było na tyle – przejechaliśmy się po najważniejszych kategoriach. Nie pasujesz do żadnej z nich? Wybierz kategorię Guy Next Door albo Average.

A najlepiej po prostu nie daj się zaszufladkować, odrzuć wszystkie etykiety i po prostu bądź sobą. To akurat jest najbardziej pociągające.

(Odwiedzono 15 866 10, 1 wizyt dzisiaj)

8 thoughts on “Czas się określić? Jakim typem geja jesteś?

 • Listopad 13, 2016 at 5:39 pm
  Permalink

  Jakby clean-cutowi obciąć fujarkę i wrzucić do pralki to jeszcze dwa prania się na tym zrobią – no nie?

  Reply
  • Piotrek
   Listopad 16, 2016 at 6:32 pm
   Permalink

   Mirek, może i tak, tylko po co clean-cutowi obcinać fujarkę???

   Reply
 • Listopad 24, 2016 at 7:52 pm
  Permalink

  To nie takie proste. Ja jakby Clean-cut ale bez przesady. Gustuję w starszych ale nie określiłbym się jako Daddy hunter. Miśki też są sympatyczne. Te wielkie i te małe. Pozdrawiam

  Reply
  • Paweł
   Listopad 24, 2016 at 8:49 pm
   Permalink

   „Mieszańce” są najfajniejsze;)

   Reply
 • Listopad 25, 2016 at 6:10 pm
  Permalink

  …i najwierniejsze:)

  Reply
 • Grudzień 11, 2016 at 10:02 am
  Permalink

  etykietki to na jedzenie, nie na ludzi

  Reply
 • Czerwiec 1, 2017 at 10:47 pm
  Permalink

  Haha jestem WYDERKĄ to najfajniesza szufladka na świecie! :3

  Reply
 • Maj 11, 2018 at 9:24 pm
  Permalink

  Avalokiteshvaro miłosierny i jak tu się określić jak pasuje wszystko poza twinkiem. Average?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *