10 najlepszych klipów promujących małżeństwa jednopłciowe

Niektórzy twierdzą, że mężczyźni nie płaczą. Właśnie że płaczą, są wrażliwi i potrafią się wzruszać. Ale oczywiście tylko tacy, którzy nie boją się tego robić, bo nie odczuwają deficytu własnej męskości, a swój pierwiastek kobiecy też w razie czego akceptują z łatwością. Właśnie dla nich mamy 10 klasycznych wyciskaczy łez. Tym bardziej wzruszających, bo promujących coś bardzo ważnego – małżeństwa jednopłciowe. Tak więc biegnijcie po chusteczki i oglądamy!

Irlandia

Irlandczycy równość małżeńską wywalczyli sobie w pięknym stylu. W maju 2015 roku ponad 62% obywateli tego kraju zagłosowało za legalizacją małżeństw jednopłciowych.

Nie bez znaczenia dla wyniku referendum były klipy promujące głosowanie na „TAK”. Jednym z najbardziej wzruszających był ten zachęcający do przyprowadzenia na głosowanie swoich bliskich:

W trakcie kampanii tłumaczono również czym małżeństwa jednopłciowe w Irlandii różnią się od związków partnerskich (którymi kraj ten cieszył się od 201o roku).

A to historia opisująca wysiłki pewnego Irlandczyka zmierzające do poślubienia swojej wybranki o pięknym imieniu Sineade… Co to ma wspólnego z małżeństwami jednopłciowymi? Wytrwajcie do końca.

Stany Zjednoczone

Mroczne czasy przed Stanami Zjednoczonymi. Oby nie oznaczały one regresu w stosunku do tego, co w zakresie praw LGBT udało się wywalczyć za kadencji Obamy (co prezydentura Trumpa może oznaczać dla LGBT na przeczytajcie tutaj).

W nostalgii za czasami, które właśnie w USA mijają, zobaczcie jak odchodzący prezydent Obama wspierał walkę o równość małżeńską.

Teraz łez nie powinno być, chyba że ze śmiechu. Oto filmik pokazujący zatrważające konsekwencje wprowadzenia małżeństw jednopłciowych (uwaga: satyra).

Wielka Brytania

Brytyjczycy małżeństwa jednopłciowe już mają (za wyjątkiem Północnej Irlandii – shame! shame! shame!). Obejrzyjcie jakimi hasłami do tego dochodzili…

Kanada

W Kanadzie też na szczęście małżeństwa są, Kanadyjczycy nie zapominają jednak o tych, którzy w przeszłości z tego prawa skorzystać nie mogli.

Australia

A w Australii wciąż równości małżeńskiej nie ma (😢😢😢). Co jest tym dziwniejsze, że zdecydowana większość Australijczyków popiera wolność poślubiania, kogo się chce. Winni? Oczywiście politycy. Ale może dzięki temu to właśnie Australijczycy kręcą najlepsze filmiki promujące małżeństwa jednopłciowe…

Jedno z najświeższych ich dzieł, pokazujące historię dwóch przystojnych farmerów (dla mających problemy ze zrozumieniem australijskiego – napisy po angielsku😉):

A ten wzruszający i optymistyczny film wyraża wiarę, że już niedługo sytuacja w Australii się zmieni (chciałoby się i z polskiego grajdołka wypowiedzieć razem z parą cudownych lesbijek: „We will”).

A to chyba najpopularniejszy filmik o równości małżeńskiej wszechczasów (kilkanaście milionów odtworzeń na YT). Oczywiście australijski. I oczywiście łzy się w oku kręcą…

 

To kto podejmie się stworzenia podobnego filmiku w Polsce???

(Odwiedzono 1 990 10, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *